Elise Kova – 2. Fire Falling – Lángzuhatag
2024 júniusában debütált a nemzetközi bestsellerszerző Elise Kova két romantikus fantasy sorozatának nyitókötete a Kossuth Kiadó gondozásában. Novemberre pedig már meg is érkezett az Ébredő szél című Young Adult high fantasy második része, a Lángzuhatag, amelyet Nimila Zsolt fordításában olvashatunk. Ha kíváncsiak vagytok, hogyan folytatódik a Széljáró Vhalla és Aldrik koronaherceg története, akkor tartsatok velem ebben a cikkben!
Vhalla Yarl évszázadok óta az első Széljáró a Solaris Birodalomban, ezért az uralkodócsalád fegyverként tekint rá, miközben a nép a halálát követeli a veszélyes varázsereje miatt. A korábbi könyvtárostanonc kénytelen háborúba indulni, hogy győzelmet hozzon a császár számára. De Aldrik koronahercegnek egészen más tervei vannak a Széljáróval és a különleges Kötelékükkel.
Vhalla megesküdött, hogy megacélozza a szívét, és teljesíti a kötelességét a túlélés érdekében. A Sareem elvesztése miatt érzett gyász és a borzalmas rémálmok azonban nem kímélik a fiatal varázslónőt. Vajon képes lesz megőrizni az emberségét a fronton, vagy fékezhetetlen mágiája a Solaris Birodalom pusztulását okozza?
Vhallának képzetlen Széljáróként háborúba kell vonulnia.
Az Ébredő szél végén Vhalla kijelentette, hogy a korábbi énje meghalt a Szenátus börtönében, és a Solaris Birodalom fegyverént született újjá. Hiába tervezte el, hogy Széljáróként megmutatja a császárnak, mekkora fenyegetést jelent, hiszen nem részesült megfelelő mágikus és harci kiképzésben. Vhalla nehezen alkalmazkodik a hadseregben betöltött szerepéhez, miközben a gyásszal és rémálmokkal küzd. Szerencsére két új barátjára, Larelre és Fritzre még a legrosszabb pillanatokban is támaszkodhat.
A Solaris Birodalom hódító hadjáratának csak az előkészületeit láthatjuk.
A nyitókötet befejezése alapján arra számítottam, hogy a Lángzuhatag már valójában a háborúról fog szólni. Nagy csatákra viszont még nem igazán kerül sor, mert hosszú út vezet az ellenséges Északra. Vhalla a varázslók katonai egységében, a Fekete Légióban kap helyet, amelyet Aldrik koronaherceg vezet. Solaris császár és Baldair herceg is a hadsereggel tart, Vhalla pedig az Aldrikhoz fűződő Köteléke révén egyre inkább belebonyolódik a birodalmi politikába.
Vhalla és Aldrik törékeny alapokon álló kapcsolata lassan építkezik.
Elise Kova a második könyvben is sokáig bizonytalanságban tart minket, hiszen nem tudhatjuk, hogy megbízhatunk-e a koronahercegben. Vajon Aldrik csak a Birodalom fegyvereként akarja használni Vhallát, vagy valóban gyengéd érzelmeket táplál iránta? A Lángzuhatag első felében főhősnőnk sokat szerencsétlenkedik a bizalom hiánya miatt, ami nosztalgikus lehet számotokra, ha kedvelitek a 2010-es évek népszerű YA regényeit. Vhalla és Aldrik kölcsönös féltékenysége, Baldair herceg ármánykodása és a császár ellenszenve pedig csak tovább ront a helyzeten. Azért ne aggódjatok, lesz bőven részetek romantikus jelenetekben és csipkelődő párbeszédekben!
A borító ismét varázslatos, és mindkét főszereplőt láthatjuk rajta!
A Kossuth Kiadó átvette a Lángzuhatag eredeti borítóját, amelyen a harci öltözetet viselő Vhalla és Aldrik szerepel. Merilliza Chan ismét elképesztően részletgazdag illusztrációt készített, hiszen még a páncélok aprólékos díszítései is szépen látszanak a borítón. A könyvben ezúttal is helyet kapott a Solaris Birodalom térképe, amelyen nyomon követhetjük a hadsereg útját. Emellett a sorozat sajátossága, hogy minden fejezet elején megjelenik Vhalla és Aldrik fekete-fehér alakja.
A Lángzuhatag leginkább Vhalla és Aldrik lassan építkező szerelmére koncentrál, majd alaposan összetöri az olvasót.
Ha tetszett nektek az Ébredő szél, akkor bátran ajánlom a második kötetet! A Lángzuhatag elsősorban a főhőseink bizonytalan kapcsolatáról, a gyászfeldolgozásról, az önelfogadásról és a háború előkészületeiről szól. Elise Kova az előzőnél sokkal kegyetlenebb függővéggel zárta a történetet, így csak győzzük kivárni a folytatás megjelenését. Szerencsére már előkészületben van az Earth’s End – A Föld vége a Kossuth Kiadónál, így talán 2025 első felében olvashatjuk magyarul.
A recenziós példányért köszönet a Kossuth Kiadónak!
Olvastátok már? Osszátok meg a véleményeteket velünk!