Így vesszük semmibe a népesség felét az adatokra épülő világban
December elején érkezik Criado Perez Láthatatlan nők című könyve a GABO Kiadótól! A külföldön is idén megjelent kötet az angol Amazon kiemelkedően sikeres kiadványa volt, és többek között a Royal Society Science Book Prize-t is megnyerte.
Az újságíróként dolgozó szerző a nemek közötti adatszakadékot tárja fel, vagyis az ismereteinkben lévő hiányt, amely súlyos hatást gyakorol a nők életére: fő állítása szerint világunkban szisztematikusan semmibe vesszük őket, vagyis a népesség felét. A könyv rengeteg hétköznapi példán keresztül, s adatokkal alátámasztva mutat be megdöbbentő történeteket a világ minden tájáról, a várostervezéstől kezdve az orvostudományon át a média közegéig.
Caroline Criado Perez – Láthatatlan nők
Képzelj el egy olyan világot, ahol a mobilod nem fér el a kezedben; ahol az orvosod olyan gyógyszert ír fel neked, amely rosszat tesz a testednek; ahol rendszeresen előfordul, hogy a munkádat nem ismerik el eléggé. Ha ezek közül legalább az egyik ismerősen hangzik, nagy valószínűséggel nő vagy.
A Láthatatlan nők bemutatja, hogy ebben a többnyire férfiak által és férfiak számára tervezett világban szisztematikusan semmibe vesszük a népesség felét: feltárja a nemek közötti adatszakadékot, vagyis az ismereteinkben lévő hiányt, amely súlyos hatást gyakorol a nők életére.
Az újságíró Caroline Criado Perez a törvényhozástól a várostervezésig, az orvostudományi kutatásoktól a technológiai fejlesztésekig megdöbbentő történeteket és adatokat mutat be a világ minden tájáról. Az úttörő vállalkozásnak nevezhető Láthatatlan nők elolvasása után arra is más szemmel nézünk majd, amit magától értetődőnek tartottunk.